«Сімейний стан» в соціальних мережах: що воно каже про нас?

481

14.05.2018

Кожен дорослий може що-небудь розповісти про своє особисте життя. У популярних соціальних мережах є можливість поставити так званий «сімейний стан» («в активному пошуку», «все складно», «є пара», «шлюб», «заручений(-а)» і так далі). Психологи запевняють, що «сімейний стан» розповість багато про власника аккаунту.

Ставити чи не ставити?

Деякі люди воліють взагалі не подавати інформацію про свої стосунки на Facebook, «Однокласниках», «ВКонтакте» та інших соціальних мережах.

Це не могло не зацікавити психологів Північно-Західного університету в Іллінойсі, які провели 3 дослідження, присвячених подібного феномену.

Висновки

Обидві стратегії поведінки в соціальних мережах визначаються типом прив’язаності, сформованим в реальному житті у того чи іншого користувача. Психологи виділили 2 типу прив’язаності: стурбовану і избегающую. Якщо людина відчуває почуття першого типу, це говорить про те, що стосунки з партнером займають в його житті чи не перше місце. Особистість, що має стурбовану прив’язаність до конкретної людини, щосили намагається контролювати відносини в парі і запобігати будь-наближення небезпеки, нехай навіть вони є плодами її фантазії. Такі люди воліють виставляти напоказ своє особисте життя в соціальних мережах.

Людина, що зазнає избегающую прихильність, перевагу незалежність. Безсумнівно, він будує відносини з протилежною підлогою, однак не бажає до кінця розкриватися перед партнером і довіряти йому. Ось чому такі особистості віддають перевагу і зовсім прибирати рядок «сімейний стан» у своєму профілі. Часто користувачі соціальних мереж охоче діляться особистою інформацією в разі невпевненості в почуттях свого партнера. Оповіщення віртуальних друзів про сімейний стан дозволяє таким користувачам довести «справжність» взаємин з коханою людиною.

Яскраві романтичні (і взаємні!) почуття вважаються невід’ємним атрибутом успішного життя, а для деяких – спосіб підвищення самооцінки. Саме тому багато шанувальників соціальних мереж мало не щодня готові опубліковувати спільні фотографії, любовні статуси і вірші, і все це заради того, щоб оточуючі не змогли засумніватися в їх успішності.