Шимпанзе та фільми

573

09.11.2017

Недавно вчені виявили здатність шимпанзе розуміти фільми. Виявляється, при повторному перегляді кінострічки примати з особливою напругою чекають хвилюючих і шокуючих кадрів.

Дослідження

Відомо, що багато представників фауни здатні запам’ятовувати побачене. Приміром, тварини захочуть перевірити схованку з їжею, якщо бачили, що хтось ховав у нього ласощі. Вчені Кіотського університету вирішили перевірити реакцію шимпанзе на фільми, а точніше на здатність мавп до запам’ятовування та ідентифікації деяких сцен з них. Тваринам демонструвалися 2 кінострічки.

У першій людина в костюмі мавпи нападав на якогось чоловіка. У другому фільмі «примат» також нападав на людину, але останній вооружался гумовим молотком і бив кривдника у відповідь.

Результат

Коли досліджувані мавпи повторно переглядали запропоновані кінострічки, вони нервували, якщо на екрані з секунди на секунду повинен був початися «бій». Причому відбувається на екрані ніяк не могло загрожувати життю та здоров’ю учасників експерименту, до того ж тварини не були мотивовані можливістю отримання частування. Вчені зробили висновок про те, що шимпанзе, як і люди, здатні вгадувати чужі дії.