Самі дивні і цікаві факти про воду

409

09.11.2017

Воду, без перебільшення, можна назвати основою всього живого на Землі. Вся справа в тому, що 75% організму людини припадає на воду, а без цієї природної субстанції кожен з нас зможе прожити не більше, ніж 3 дні, в той час як без їжі людина може жити 3 місяці. Цікаві факти про воду напевно здивують кожної людини, оскільки речовина, що має формулу H2O, не таке просте, як може здатися на перший погляд.

Роль води на Планеті

Вода на Землі є обмеженим ресурсом, навіть незважаючи на те, що три чверті нашої Планети припадає саме на воду.

Ця субстанція володіє такими властивостями:

  • Формула води, як відомо з уроків хімії, виглядає як Н2О. Насправді ж це умовне позначення складу даної речовини, оскільки сама вода вважається унікальним розчинником, а це означає, що в ній можуть бути присутніми різні хімічні елементи, шлях навіть і в мізерній кількості. Тобто людина ніколи не вживає ідеально чисту воду, оскільки в ній розчинена велика кількість інших хімічних елементів.
  • Вода на Землі може одночасно знаходиться в трьох станах: газоподібному, рідкому і твердому.
  • Як було відмічено, 70% Планети покрито водою. У той же час на прісну субстанцію (річки, озера) припадає всього 3%. Що стосується питної води, то її частина складає усього 1%. Це означає, що чиста вода є досить обмеженим ресурсом, тому її слід берегти!

  • Запаси води з усіх існуючих на Землі резервуарів змогли б підняти рівень Світового океану на 3 сантиметри.
  • Морська вода містить в собі білок: на кожен сантиметр кубічний субстанції припадає 1,5 грама білка. Вченим вдалося підрахувати, що лише Атлантичний океан містить в собі стільки ж білка, скільки є в 20000 врожаї пшениці.
  • Океани мають синій колір із-за того, що в його водах розсіюються потоки світла.
  • На поверхні Світового океану вода має середню температуру, що дорівнює 17,4 градуси.
  • Найчистіша вода у світі знаходиться у Фінляндії, найбільш небезпечна — на острові Сицилія (Італія), де знаходиться озеро, в якому б’ють відразу 2 джерела сірчаної кислоти. А ось джерело горючої води знаходиться в Азербайджані. Якщо до такої воді піднести запалений сірник, то вона спалахне синім полум’ям. Просто неймовірно!

Вода і людина

Цікаві факти про воду на цьому не закінчуються, оскільки ця субстанція відіграє особливу роль в житті людини:

1. Ніхто з нас не зможе обійтися без води, яка відіграє неоціненну роль у метаболізмі, в процесі поділу клітин, роботі дихальної системи терморегуляції. Відзначено, що зниження кількості води в організмі на 2% призводить до зниження інтелектуального потенціалу, погіршення пам’яті та іншим проблемам, пов’язаним з порушенням функціонування головного мозку.

2. Норма споживання води для дорослої людини становить 1,5-2,5 літра (в даному випадку все залежить від віку, комплекції і стану здоров’я людини). Причому воду рекомендується вживати протягом всього дня, роблячи невеликі глотки.

3. Смертельна доза води складає 14 літрів, випитих протягом трьох годин. Нирки людини просто перестають справлятися з переробкою такої кількості рідини, з-за чого вона починає накопичуватися у тканинах організму, провокуючи сильні набряки. При такій кількості випитої води у людини набрякає головний мозок, із-за чого незабаром настає смерть.

Виявляється, вода може бути дорогою. Наприклад, в Лос-Анджелесі можна купити воду, вартість якої становить 90 доларів США за 1 літр. Виробники незвичайного (або, навпаки, цілком звичайного) товару запевняють, що Н2О має бездоганну якість і чистоту. Чиста вода розливається у пляшки, інкрустовані кристалами Сваровські, завдяки чому товар виглядає дуже привабливо і респектабельно.

Вода — це не лише основа всього живого на Землі, але і унікальна речовина, подарованого нам самою природою. Властивості води продовжують вивчатися вченими і по сьогоднішній день, навіть незважаючи на те, що ця речовина здається досить простим і зрозумілим з точки зору його особливостей!

Також ми пропонуємо Вам подивитися цікавий документальний фільм про воду і її ролі в житті людини!