Розмальовки для дорослих: чому це корисно

509

02.06.2018

Здавалося б, дитяче захоплення стало популярним заняттям серед дорослих. Звичайно, їх називають не просто «розмальовки», а «розмальовки-антистрес», але головною суті це не змінює. Кожен 5-й студент присвячує приблизно 30 хвилин в день цього заняття, серед дорослих, чия робота пов’язана з постійним нервовим напруженням, популярність чорно-білих малюнків зростає з кожним днем.

Суть заняття

Щоб спробувати це досить незвичайне заняття достатньо всього-на-всього знайти у Всесвітній павутині малюнок-антистрес і роздрукувати його або придбати в книжковому магазині цілий тематичний альбом цих картинок.

Далі берете кольорові олівці, фломастери, ручки або фарби і приступаєте до роботи. Відірватися від, здавалося б, дитячого заняття все-таки складно.

Чому це корисно

Таке незвичне хобі на сьогоднішній день мають приблизно третина всіх студентів у світі і чверть дорослих людей. У Сполучених Штатах Америки журналістка одного з національних видань провела власне дослідження, присвячене розмальовок-антистрес. Міс Робін Шривс на своїй сторінці у Facebook попросила своїх друзів розповісти, чому вони знову полюбили дитяче заняття. На подив журналістки, велика частина її друзів давно приділяли час дорослим розмальовок.

Найпоширенішими відгуками про розмальовках-антистрес стали:

  • «піднімають настрій» — 23%
  • «заспокоюють» — 42%
  • «допомагають забути про проблеми» — 18%
  • «розслаблюють» — 17%

Після такого невеликого опитування міс Шривс вирішила знайти наукове пояснення популярності такого хобі. Енн Хоуг, доктор психології з Університету штату Орегон, розповіла основні причини такого незвичайного захоплення дорослих. За словами міс Хоуг, розмальовка-антистрес насправді є корисним заняттям для психічного стану. «По-перше, займаючись досить делікатній роботою, людина абстрагується від зовнішніх подразників, що значно заспокоює, — говорить Енн Хоуг. – По-друге, розфарбовування картинок розвиває творчі здібності, а дрібні деталі – увага і акуратність».

За даними кількох досліджень стало відомо, що в процесі роботи над розмальовками-антистрес значення мають і підібрані кольори. Традиційно, чорний означає депресію, зелений – спокій, помаранчевий і жовтий – радість і активність, синій і блакитний – спокій і довіра, червоний – агресію.

«Якщо Ви хочете отримати максимальну віддачу від роботи над розфарбуванням-антистрес, Вам варто уважно вибирати не тільки малюнок, але й кольорову гамму, — говорить доктор Хоуг. – Щоб заспокоїтися слід вибирати спокійні і романтичні зображення: сердечка, милих тварин і риб, квіти; щоб наповнитися енергією і зняти втому можна вибрати «активні» малюнки, пов’язані з рухом, творче натхнення допоможуть знайти фантастичні дракони і абстрактні візерунки».