Різкі перепади настрою загрожують життю людини

592

14.05.2018

Вчені стверджують, що депресія і біполярний розлад в рази підвищують ймовірність важких захворювань не тільки у дорослих, але і у підлітків.

Ознаки розладів

Для депресивного розладу характерно постійне почуття туги і безвихідності. Жертва депресії також втрачає інтерес до життя і бачить своє майбутнє в похмурих фарбах. Біполярний розлад нагадує психологічні гойдалки – у людини різко змінюється настрій. Припливи сил чергуються з безпричинною слабкістю і апатією. Ейфорія може за лічені хвилини перерости в смуток і дратівливість.

У США подібні розлади психіки досить поширені серед молодих людей. Близько 10% американських підлітків виявляють всі ознаки депресивного або біполярного розладу.

Ризики

Американська кардіологічна асоціація нещодавно провела дослідження і зробила офіційну заяву, що стосується захворювань, що виникають внаслідок депресії або біполярного розладу. Це гіпертонія, ожиріння, підвищений рівень холестерину, цукровий діабет, атеросклероз. Вчені впевнені, що такі недуги виникають із-за того, що людина з розладами психіки веде нездоровий спосіб життя – зловживає алкоголем, багато курить, заїдає стрес шкідливою їжею, мало рухається. До того ж багато препаратів, які сприяють корекції настрою, підвищують ризик розвитку згаданих вище захворювань. Однак молоді люди, що брали участь у дослідженні, не приймали медикаменти.

Американська кардіологічна асоціація заявляє, що підлітки, які зіткнулися з депресією або біполярним розладом, повинні негайно звертатися до кардіолога. Своєчасна діагностика і лікування запобіжать загострення проблем зі здоров’ям.