Примхи і вибрики відомих письменників

536

13.11.2017

Визнані письменники мали величезний талант, завдяки якому їх імена будуть на слуху у багатьох поколінь. Багатьом відомо, що всі генії мають деякі дивацтва, допомагають їм плідно працювати над черговим шедевром. Письменники – не виняток із цього правила.

Микола Гоголь

Особистість Миколи Васильовича Гоголя оповита таємницями і дивацтвами. Під час написання своїх творів автор волів стояти, а от спати йому було зручно в положенні сидячи.

Микола Гоголь також дуже любив розкроювати для себе хустки і латати жилети. У письменника була ще одна примха – він мав пристрасть до катання хлібних кульок. Цим він займався не тільки в процесі написання творів, але і під час відпочинку.

Фрідріх Шиллер

Цей німецький письменник не міг зосередитися на роботі, якщо поруч не стояв ящик гнилих яблук.

Зрозуміло, Шиллер не їв зіпсовані плоди, йому просто був необхідний запах гнилі, витікаючий від яблук.

Вільям Берроуз

Восени 1951-го року письменник розважався на одній зі світських вечірок. Коли Вільям сп’янів, він раптом згадав про знаменитий трюк Вільгельма Телля, який одного разу вистрілив у яблуко, що стоїть на голові його сина.

Письменник побажав негайно повторити небезпечний трюк і поставив на голову дружини склянку з водою, у який збирався вистрілити. Самовпевненість Вільяма коштувала життя його дружині: куля влучила їй у голову і вбила жінку.

Віктор Гюго

Автор «Собору Паризької Богоматері» відповідально ставився до свого ремесла, тому волів навіть не виходити з будинку, поки не буде закінчено його чергове твір.

Для цього він влаштовував собі випробування: наказував слузі винести всю без винятку одяг з дому. Сам письменник роздягався догола і приступав до роботи.

Оноре де Бальзак

Відомий французький письменник був завзятим кофеманом. У день Бальзак міг випити близько 50-ти чашок міцного несолодкого кави. Дослідники життєвого і творчого шляху романіста стверджують, що в процесі написання «Людській комедії» Бальзак практично не спав.

За свою любов до кави письменник поплатився здоров’ям: у нього постійно хворів шлунок і підвищувався тиск.

Олександр Дюма

Великий французький письменник став автором кольорової методики листа: синім кольором Дюма позначав фантастичні романи, жовтим – поезію, а рожевим – статті в публіцистичному стилі. Також Олександр Дюма був великим авантюристом.

Одного разу він погодився брати участь в дуелі, де дуелянти повинні були тягнути жереб. Переможений повинен був застрелитися, і, до нещастя, ним виявився Дюма. Письменник взяв пістолет і пішов у сусідню кімнату, з якої через кілька секунд почувся гучний постріл. Яким же було здивування очікують, коли з кімнати вийшов здоровий і неушкоджений Дюма. «Я стріляв, але промахнувся» — такими словами він пояснив своє везіння.

Марк Твен

Всі свої твори знаменитий американський автор писав виключно лежачи. При цьому він віддавав перевагу лежати у ліжку. Ім’я Марка Твена тісно пов’язане з кометою під назвою Галлея. У 1835-му році, приблизно за 2 тижні до народження Твена, небесне тіло пролітало над нашою Планетою. Одного разу письменник сказав, що він відійде в інший світ разом з відомою кометою. Так і сталося: Твен помер у 1910-му році, на наступний день після наближення Галлеи до Землі.

Чарльз Діккенс

Англійський письменник мав особливе ставлення до мертвих тіл.

Так він міг годинами розглядати трупи, а також ретельно відстежувати те, як їх досліджують і готують до похорону.