Правила електронного етикету: про що не можна говорити і писати

451

25.04.2018

Напевно є люди, які постраждали через незнання електронного етикету. Оголошена по телефону занадто гучним голосом сума премії чи опубліковане в соціальній мережі компрометуюче фото можуть зіграти з Вами злий жарт. Як же поводитися в Мережі? Які правила коректного спілкування по мобільному телефону?

На зв’язку

Сьогодні кожен власник мобільного телефону (смартфону) може за лічені секунди зв’язатися з потрібною людиною. Користуючись благами цивілізації, варто пам’ятати про правила електронного етикету. Їх дотримання не тільки дозволить убезпечитися від конфузів, але й захистити себе і своє майно від шахраїв.

У першу чергу потрібно відмовитися від відвертих розмов по мобільному телефону в громадських місцях. Пасажири маршрутки, які їдуть разом з Вами, не повинні знати про Ваших захворюваннях, розмір зарплати та подробиці особистого життя. Варто пам’ятати про те, що будь-яка розмова може бути записана знаходяться поблизу людиною. Ніколи не можна віддавати свій телефон незнайомим людям. Шахраї без праці можуть знайти в його пам’яті конфіденційну інформацію (паролі, номери банківських карт тощо) і скористатися нею.

Ділове листування

Через незнання правил поведінки в Інтернеті можна в один клік позбутися роботи. Найчастіше трудящі грубо помиляються при користуванні корпоративною поштою. Електронна пошта компанії є загальнодоступною, так як керівництво має пріоритетний доступ до листування підлеглих. Ніколи не можна писати своїм колегам те, що не вийде сказати особисто. З робочого електронної адреси не рекомендується відправляти особисті повідомлення.

Конфіденційні листи, надіслані Вам особисто, заборонено пересилати далі. В ділових листах потрібно тактовно виражатися і уникати переходів на особистості. Кричущим вважаються моветоном плітки і ризиковані жарти на адресу інших колег. Перед відправленням лист необхідно ретельно перевірити. Особливої уваги заслуговує правильне введення адреси одержувача. Якщо лист було відправлено не тій людині, потрібно відразу ж вибачитися.

Соціальні мережі

Людина, що створив акаунт у популярній соціальній мережі, моментально стає учасником світового інтернет-спільноти. Користування соцмережами також має бути обдуманою. Будь опублікований Вами посаду або фотографія, відразу привертають до себе увагу тих, хто цікавиться Вашою особистістю. Це не тільки родичі, одногрупники та близькі друзі, але і товариші по службі (про начальство теж не варто забувати!).

Не можна публічно висловлювати свій негатив на адресу роботодавця та колег, навіть якщо вже немає сил тримати обурення в собі. Вся інформація, выкладываемая на особистій сторінці в соціальній мережі, повинна об’єктивно оцінюватися самим автором, і тільки після цього публікуватися.