Око Сахари — цікаві факти про пустелі

661

25.09.2017

Так званий Око Сахари — це геологічне утворення з циркулярним рельєфом в мавританській частині пустелі Сахара, неподалік від поселення Уадан. Ця окружність в діаметрі 40-50 км і видно навіть з космосу.

Структура Ришат (друга назва освіти) довгий час є орієнтиром для космонавтів на орбіті. Навіть з космосу серед німої пустині Око Сахари – хороший видимий об’єкт.

Вважалося, що таке явище утворилося в результаті впав сотні років тому метеорита. Лише через деякий час після ряду досліджень було доведено, що характер виникнення кратера не підтвердився. Єдина підтверджена версія – освіта повністю геологічного походження.

Кола Очі Сахари – шари осадових, вулканічних і метаформических порід, які утворилися у вигляді симетричного антиклиналя під впливом корозії.

Вчені припускають, що структура Ришат почала формуватися в період між Протерозоем і Ордовиком. Вік найдавнішого кільця Очі приблизно 600 мільйонів років.

Багато вчені – геологи намагалися довести вплив позаземного об’єкту на територію Очі Сахари, але переконливих теорій так і не було знайдено. Було проведено безліч лабораторних і польових досліджень, які так і не довели попередніх ідей.

Згідно з останніми дослідженнями структура явища була сформована під впливом гідротермальних вод, потребує особливої охорони і подальшого ретельного вивчення вченими.