Неймовірні факти про відомій картині «Дівчинка з персиками»

445

13.11.2017

Роботу художника Валентина Сєрова «Дівчинка з персиками» знають навіть ті люди, які мало цікавляться мистецтвом. А тим, хто його вивчав, напевно відомо, що позувала художнику 11-річна Віра Мамонтова – дочка знаменитого мецената і промисловця. Але мало хто знає про те, що цю дівчинку, втім, як і всю її сім’ю, чекала трагічна доля…

  • Валентин Сєров написав «Дівчинку з персиками» в 22 роки. Навесні 1887-го року художник повернувся з Італії і зупинився погостювати в Підмосков’ї, в маєтку Абрамцево, який належав Саві Мамонтову. Сєров працював над твором більше місяця, тому дівчинці довелося довго позувати художнику.
  • У підмосковному маєтку Мамонтова часто гостювали відомі люди мистецтва: Коровін, Тургенєв, Врубель, Рєпін, Васнецов і багато інших. З Віри була написана не тільки «Дівчинка з персиками», але і «Снігуронька», «Єгиптянка» (Врубель). Художники вважали, що Віра вдало відображає тип справжньої російської дівчини, тому з величезним бажанням писали з неї картини.
  • «Дівчинка з персиками» була написана в їдальні, вікна якої виходили на Абрамцевский парк з Гоголівської алеєю. Саме там любив гуляти відомий письменник, в честь якого і була названа алея. У сусідній кімнаті (Червоної вітальні) часто збиралися люди мистецтва.
  • «Дівчинку з персиками» Валентин Сєров презентував Єлизаветі Мамонтової, Вериной мамі. Кілька років поспіль картина прикрашала їдальню, де і позувала Віра. Пізніше робота потрапила в Третьяковську галерею, а в садибі залишилася лише її копія. «Дівчинка з персиками» принесла славу молодому художнику. Самій Вірі судилося прожити щасливе, але дуже коротке життя.
  • Дівчина вийшла заміж за Олександра Самаріна, міністра у справах церкви. Пара обвінчалася в церкві Бориса і Гліба, яка незабаром була знищена більшовиками. Пізніше на її місці була зведена каплиця.
  • Олександр і Віра жили дуже щасливо. У пари народилися 3-є дітей. Але в 32 роки Віра буквально за 2 дні згоріла від пневмонії. Після смерті чоловіка Олександр Самарін не одружився. В пам’ять про Віру він звів храм Живоначальної Трійці, який пізніше був розграбований більшовиками і використовувався як складське приміщення. Нині ця пам’ятка архітектури відновлена. У 20-х роках минулого століття Олександра разом з дочкою Єлизаветою відправили в заслання. У 1932-му році Самарін загинув.