Найцікавіші факти про каву

590

29.01.2016

Кава – один з найулюбленіших і дивовижних напоїв у всьому світі. Хто ж відмовиться від підбадьорливої ранкової чашечки кави перед роботою?

Існує безліч цікавих фактів про цей дивовижний напій. У нашій статті зібрані самі захоплюючі і незвичайні з них.

Факт 1

Кава боб знаходиться в середині червоної ягоди.

Факт 2

Найбільше п’ють каву у Фінляндії. Там на одного дорослого жителя припадає близько 5 чашок в день.

Факт 3

Кава займає другу позицію після нафти як найбільш продаваний продукт у світі.

Факт 4

Кофеїн є забороненим Міжнародним Олімпійським Комітетом речовиною. Якщо у спортсмена перед змаганнями виявиться більше 12 мікрограм кофеїну на літр – його знімають.

Факт 5

У любителів цього напою, які вживають близько 4 чашок в день, на 60% знижується можливість заробити такі хвороби Паркінсона і Альцгеймера.

Факт 6

В 1689 році в Парижі була відкрита перша кав’ярня в світі і називалася вона Procope. Основними відвідувачами закладу були артисти і художники.

Факт 7

Для людини достатньо однієї чашки кави вранці, щоб позбавитися від похмілля.

Факт 8

Найдорожча кава зроблений з екскрементів слонів. Цей сорт виготовляється в Таїланді і називається «Чорний бивень». Вартість кави після всіх процесів – 1100$ за кг. Якщо ж Ви захочете спробувати унікальний смак такого кави, то чашечка Вам обійдеться 50$.

Факт 9

З кави можна заварювати чай. Такий напій виготовляється шляхом заварювання листя кавового дерева. Відрізняється смак відсутністю гірчинки, як в звичайному чаї і такий напій більш світлого кольору.

Факт 10

Кофеїн дуже корисна річ для тих, хто хоче схуднути. Він прискорює метаболізм і витрата калорій, але при цьому знижує апетит. При регулярному вживанні кави зайва жирова тканина буде йти на 20% швидше.

Факт 11

Приблизно 800 ароматичних сполук міститься в каві.

Факт 12

Кофеїн підсилює дію ліків. При попаданні в шлунок хоч однієї чашки кави підвищується кислотність і шлунок швидше приймає і розчиняє знеболювальне, ніж зазвичай.

Факт 13

Раніше женихи в Туреччині на весіллі давали обітницю своїм дружинам, що зможуть забезпечити їх кавою. Часто невиконання цієї обіцянки було причиною розлучення.

Факт 14

Одне дерево кави живе близько 60-70 років, а його висота трохи більше 9 метрів. Однак щоб було зручніше збирати плоди – зараз рідко зустрінеш такі дерева вище трьох метрів.

Факт 15

Летальна доза кофеїну в день – близько 100 чашок. Якби людина змогла вжити стільки кави – це було б смертельно для нього.