Макіяж: як косметика впливає на довіру і відносини

577

25.04.2018

Нове дослідження показує, що чоловіки і жінки сприймають один одного в якості потенційної пари по-різному. Автор дослідження Рорі МакГлойн, доцент кафедри комунікацій Університету Коннектикуту, прийшла до незвичайного висновку: ідеальна зовнішність очима чоловіків підозріла.

Експеримент

Для свого дослідження група вчених на чолі з міс МакГлойн відібрала 153 чоловіки та 152 жінки. Вік потенційних «піддослідних» був у межах від 17 до 32 років.

Всі учасники дослідження побували на спеціальній фотосесії. Це був перший етап: кожному чоловікові підібрали гардероб і образ, дівчатам дали можливість самостійно це зробити. Але однією з учасниць довелося побувати у фотографа двічі – перший раз без макіяжу, зачіски і ошатного одягу, а другий раз – «при повному параді».

Друга частина дослідження полягала в тому, що кожному «піддослідного» дали знімки всіх учасників протилежної статі, які він повинен був оцінити за трьома критеріями: привабливість, довіра та бажання запросити на побачення. Чоловічій групі дісталося завдання складніше: вони не знали про те, що учасниць 152, а знімків 153 з тієї причини, що одну з дівчат сфотографували двічі.

Результати

Після аналізу всіх отриманих даних Рорі МакГлойн оголосила результати. Виявилося, що дівчата «при повному параді» дуже привабливі для чоловіків, але не викликають у них довіри. Такі «лялечки» виглядають так, ніби щось приховують. Тому в 73% випадків не заслуговують запрошення на побачення. Дівчата з мінімальною кількістю косметики були не дуже привабливі, але все ж таки заслуговували довіри, з цієї причини в 92% випадків отримали запрошення на вечерю або в кіно.

Що стосується вибору дівчат, все виявилося набагато простіше: вони просто дивилися на чоловіків і вибирали серед них «гідних». Респонденти жіночої статі аргументували свій вибір так: «Він є привабливим, але він повинен бути надійним, щоб я погодилася на побачення».

«Такі результати дають відповідь на вічне питання доглянутих дівчат – «що він у ній знайшов?», — каже міс МакГлойн. – Відносини будуються на довірі та надійності. Чоловіки завжди шукають партнерку, якій можна довіряти. А дуже доглянуті дівчата хоч і привертають увагу, але не дають таку важливу впевненість чоловікам. Тому дуже «ідеальним» в плані зовнішності жінкам важко знайти чоловіка – сильна стать просто уникає спілкування з метою подальшої побудови відносин з «ненадійними» дівчатами».

Щоб не здаватися «ненадійними» дівчатам слід дотримуватися правил етикету і в макіяжі: вечірній для торжества, легкий денний – для офісу та повсякденних справ.

Цікавий факт: 153 чоловіків тільки 74 змогли визначити, що серед всіх знімків є 2 фотографії однієї і тієї ж дівчини. Інші вважають їх різними людьми.