Геніальна циганка: історія Ніколь Бар

469

14.05.2018

У цієї дівчинки рівень IQ за шкалою Менса на 2 пункти вище, ніж у Альберта Ейнштейна і професора Стівена Хокінга. Дивно, але геніальний дитина за національністю – циган. Не менш шокує той факт, що дівчинка рідко відвідує школу.

Знайомтеся – Ніколь Бар, циганська дівчинка 13-ти років. Її батьки Доллі Бакленд, 34 роки, і Джеймс Бар, 38 років, ведуть кочовий спосіб життя. Сім’я належить до циганської громади. Звичайно, сучасні цигани відрізняються від своїх предків: вони вже не кочують на конях і не живуть у наметах. Їх табір переміщається і живе в трейлерах.

Із-за частих переїздів дитина змушений пропускати заняття в школі. За останні кілька років Ніколь відвідувала уроки в 14 навчальних закладах. Але значну частину програми дівчинка пропускає багато часу займає оформлення документів для відвідування шкіл.

Зовсім недавно батько Ніколь, Джеймс Бар, кілька разів пропонував дочці пройти цікаві тести на комп’ютері. На його подив, тести на рівень IQ дівчинка проходила на значні 162 бали. Спочатку Джеймс і Доллі думали, що техніка видає помилку, тому невірно підраховує результат.

Коли сім’я в черговий раз переїхала і зупинилася в Ессексі, батьки стали оформляти Ніколь в Burnt Mill Academy. Для того, щоб дитину взяли до школи, Ніколь довелося пройти тест на рівень IQ за шкалою Менса. Результати шокували не тільки приймальну комісію, але і батьків. Сума балів, набрана дівчинкою, перевищувала на 2 пункти результати таких геніїв, як Альберт Ейнштейн і Стівен Хокінг.

Про таких карколомних результати представники Burnt Mill Academy повідомили в Оксфордський університет. Престижний вищий навчальний заклад запросив Ніколь на співбесіду. Дівчинка їздила туди з матір’ю. Її чекала не лише бесіда з представниками навчального закладу, але й ціла конференція, присвячена геніальним дітям.

«Там був величезний банер з моєю фотографією і історією мого життя, — каже Ніколь. – Мені було навіть якось не по собі, коли дорослі говорили про те, що я унікальна. Я ніколи себе такою не вважала».

У свою чергу Доллі, мама Ніколь, розповіла, що у віці двох років дівчинка легко вважала прості математичні задачі, а до 10-ти років – складні алгебраїчні рівняння.

Сьогодні геніальний дитина захоплюється не тільки математикою, але й акторською майстерністю. Зважаючи такого повороту, Джеймс вирішив більше не кочувати зі своєю громадою, а залишитися в Ессексі. Це дасть можливість дитині отримати нормальну освіту (без постійних перерв). А щоб забезпечувати свою сім’ю він вже влаштувався різноробочим в компанію з ремонту доріг.

Цікавий факт: за шкалою Менса у середньостатистичної людини рівень IQ дорівнює приблизно 100, а от показник у 140 балів не є ознакою геніальності.