Чому нас не радує неділю?

546

14.05.2018

Неділя – це повноцінний вихідний для більшості працюючих і учнів людей. Однак багато хто з нас в середині останнього дня тижня починають засмучуватися через майбутні трудових буднів. І це замість того, щоб насолодитися ввечері неділі і витягти з нього максимум користі. Як же навчитися не сумувати через закінчення уїк-енду?

Поміняти місцями

Людина, що має в розпорядженні 2 вихідних дні підряд, краще веселитися в суботу, а в неділю приступати до неприємної роботи (виконання домашнього завдання, прибирання, походу на ринок). Психологи радять поміняти вихідні місцями, і тоді не доведеться сумувати з приводу навалилися до закінчення заслуженого відпочинку справ.

Діти

Кінець тижня особливо сильно засмучує школярів, яким на вихідні задають чимало домашніх завдань. Щоб діти могли сповна насолодитися відпочинком, треба організовувати виконання домашньої роботи в суботу або в неділю вранці.

Вечір останнього вихідного дня повинен бути звільнений від клопоту. До того ж виконання завдань в останній момент викликає у дітей стрес, так як вони з-за дефіциту часу бояться не впоратися з поставленими перед ними завданнями.

Не думаємо про роботу

Багато людей своїми ж думками псують собі відпочинок від важких трудових буднів. Якщо всі вихідні думати про роботу і про те, що належить зробити в понеділок, користь від довгоочікуваного розслаблення буде практично нульовий.

Спеціаліст по тайм-менеджменту Пэги Дункан радить всім трудящим людям зайнятися підготовкою робочого місця ще в п’ятницю. Перед вихідними також рекомендується скласти список завдань, виконання яких потрібно забезпечити на наступному тижні. При можливості на ранок понеділка не варто планувати важливих заходів і зустрічей.

Спілкування

За будні дні людина втомлюється не тільки від роботи, але і від вимушеного спілкування з колегами (клієнтами, постачальниками, покупцями, учнями). Тому з’являється спокуса провести вихідні на самоті, займаючись «байдикуванням».

Насправді безглуздий серфінг в інтернеті, безмірне поглинання солодощів і цілодобовий перегляд реаліті-шоу викликає ще більшу втому і заважає привести в порядок свої думки. А ось громадські заходи, організовані на вихідних, допомагають підбадьоритися і зробити життя цікавішим. Це може бути похід на концерт, в музей або зустріч з друзями.

Добру справу

Трохи вільного часу можна приділити тим, хто потребує турботи і уваги.

У неділю непогано було б, наприклад, відвідати самотню бабусю, яка живе по сусідству. Допомога, надана іншій людині, підніме настрій не тільки йому, але і Вам!

Вечір

Багатьом здається, що вечір неділі пролітає за лічені хвилини, а все тому що люди витрачають дорогоцінний час на нединамичные заняття: лежання на дивані, перегляд телевізора та інше.

Але якщо людина організує собі активне проведення часу (гра в футбол, катання на ковзанах, похід в басейн або на йогу), йому ніколи буде думати про майбутні справи на роботі і псувати свій настрій подібними думками.