Чому чоловіки і жінки по-різному сприймають подарунки

456

25.04.2018

Кожен з нас дарує і приймає подарунки. Що Ви відчуваєте в цей момент? А як припускаєте, що відчуває дарує або обдарована людина? Для деяких ці відчуття важливіше самого подарунка. Невже Вам ні разу близькі не дарували потворний шарф, наприклад. Його колір абсолютно Вам не підходить, щоб носити його не з чим. Що робити… Обміняти. Ніхто з дарують не проти і Ви вирушаєте в магазин, щоб поміняти шарф на щось інше.

Але адже не завжди буває все так просто, правда? Буває, що подарована річ не тільки Вам не йде, але судячи по реакції дарує, обміняти цю штучку буде неможливо. Адже її так довго вибирали саме для Вас! Чому так відбувається? Хіба він/вона взагалі мене не знає?

Крізь призму гендерних стереотипів

У сучасному суспільстві багато що змінилося, але одне точно залишилося незмінним – очікування по відношенню до інших людей. Доктор Стів Левінсон, президент Центру вивчення поведінки в штаті Міннесота, у своїх доповідях акцентував увагу на значні відмінності сприйняття подарунків з боку чоловіків і жінок: «Коли жінка робить чоловікові подарунок, це не просто спроба задовольнити певну потребу. Це акт спілкування! Навіть якщо вона дарує йому тапочки, це не тільки тапочки, щоб його ноги були в теплі! Для жінок це не просто подарунок, це повідомлення – «бачиш, я дбаю про тебе». Для неї це повідомлення набагато важливіше, ніж сам подарунок».

У той самий час чоловіки більш зосереджені на матеріальній стороні подарунка. Багато жінки можуть відчувати, що подарунок є символом любові і прихильності їх обранця, адже прекрасна стать більше звертає увагу на символічний сенс. Жінки завжди шукають якусь невидиму «зв’язок», а чоловіки про неї навіть не підозрюють.

І тут починаються проблеми

«Саме тут і починаються проблеми: чоловіки часто не отримують «повідомлення», які посилають жінки, тому що вони їх просто-напросто не шукають, — говорить доктор Левінсон. – А оскільки жінки завжди і в усьому шукають ці «повідомлення», вони часто їх отримують від людей, які навіть не мали наміру посилати яку-небудь інформацію. Іншими словами, жінки припускають, що люди з допомогою подарунків посилають один одному певні наповнені важливим змістом «повідомлення». Але це зовсім не так».

Багато жінки повинні відчувати, що чоловіки вклали певну думку і зусилля в дар. Навіть у звичайному вечері вона знайде таємний сенс: якщо Ви приготуєте його самі, то це ознака турботи та любові, а якщо замовите готову їжу з ресторану, то, найімовірніше, така вечеря буде сприйнятий як холодний розрахунок.

Між тим, є такі люди, які не уявляють собі любов без подарунків. Вони скуповують все в спеціалізованих відділах торгових центрів та сувенірних крамницях. Нехай навіть він/вона ні разу не бачив/бачила, як Ви користуєтеся носовою хусткою, але все одно купує Вам один або навіть цілий комплект. В такому випадку подарунок не має нічого спільного з почуттями.

Вибір подарунків

У сучасному світі вибір подарунків дуже великий: від сувенірів до ювелірних виробів, від банальної шоколадки до автомобіля. Але як правильно підібрати? Для початку «залізьте» в голову того, кому підбираєте подарунок! Це найкращий вихід, але, на жаль, він неможливий. Тому доведеться неабияк потрудитися. Перше, що слід зробити, – зрозуміти, що Ви хочете сказати цим подарунком, і як це сприйме «адресат».

Ще один безпрограшний варіант – написати до подарунка своєрідне повідомлення. Це можна зробити на спеціальних невеликих картках, які кріпляться до подарунків з допомогою стрічок.

Ось ще кілька принципів вибору «правильного» подарунок для близької людини:

  • Будьте чутливі до очікуванням Вашого партнера. Для неї/нього Ваш подарунок може означати «Я тебе люблю», «Я сумую» або щось подібне. Переконайтеся в тому, що цей подарунок саме так і «говорить».
  • Будьте практичні. Якщо людина не має потреби в чомусь, не купуйте це. Якщо Ви не впевнені в потребі подарунка, краще відмовтеся від нього. Інакше він ризикує зайняти почесне місце в ящику/комоді/шафі непотрібних речей.
  • Будьте уважні. Цей пункт особливо стосується чоловіків. Жінки не рідко заздалегідь показують необхідні їм речі або говорять про них. Тому уважність може стати ключем до успішного вибору подарунка.
  • Творчість. Подарунок не завжди повинен бути придбаний в магазині – його можна зробити своїми руками.
  • Відчуття/досвід. Дослідження показують, що відчуття/досвід приносить людям більше щастя, ніж володіння. Наприклад, Ваш чоловік завжди мріяв покататися на квадроциклі – подаруйте сертифікат на цей атракціон.
  • Завжди знайте, що Ваш партнер вважає розкішшю – це саме те, про що він/вона мріє, але не може собі дозволити.

Ці правила можуть Вам не тільки вибрати подарунок, але і отримати задоволення в процесі вручення, а Ваша половинка, безсумнівно, буде рада подарунку, який не лише здивує, але і виявиться потрібною річчю або незабутнім відчуттям.